. Xenon v terapii | Xenonová terapie
 

Načítám...

Xenon v terapii

Xenon v terapii

Xenon má stabilizující účinek na centrální hemodynamiku, zlepšuje perfúzi myokardu a má antiarytmické vlastnosti.

Dokázal se dobře v komplexní terapii IHD, infarktu myokardu.
Při léčbě obstrukčních a restriktivních plicních onemocnění xenon se používá, protože jeho schopnost zlepšit prostupnost alveolární-kapilární membrány a uvolňuje hladké svalstvo.
Xenon v intenzivní péči a resuscitaci
Xenon je schopen zastavit bolestivý syndrom, odstranit psycho-emocionální vzrušení, encefalopatii. Má výrazný neuroprotektivní účinek. Snižuje úroveň základního metabolismu. Používá se při komplexní terapii hemodynamických poruch, pooperační analgezie apod.

Xenon v neurologii

Při vyhlášení anxiolytické, neuroprotektivní a nootropikum vlastnosti, pozitivní účinek na mikrocirkulaci, xenon nalézt své uplatnění při léčení ischemických a dyscirculatory mozkové léze. Výrazný myorelaxační a analgetický účinek xenonu se používá při léčbě radikulitidy.

Xenon v psychiatrii

Nemoci spojené s metabolismem dopaminu a serotoninu. Psychózy, deprese, hraniční stavy.
Xenon v léčbě závislosti na drogách a alkoholu, zneužívání návykových látek
Xenon ve světové vědě je uznáván jako anestetikum THIRD MILLENNIUM. Tento inertní plyn se stal novým výchozím bodem při léčbě závislosti na drogách a zneužívání látek.
Výzkum provedený v Ústavu farmakologie sibiřské pobočky Akademie lékařských věd (ED Goldberg), Tomsk Military Medical Institute (AV Lukin, Sergej Avdeev, SA Naumov), Městská nemocnice Klinická №17 léku (Yu .A. Shuljak, Klyachin AI Ryhletsky PZ), město Drug závislost klinika, Moskevská oblast, Podolsk (Solovjov EY, Donenko vE) v letech 2001-2004. naznačují, že xenon je nejen slibným anestetikum, ale také jedinečný léčebný lék s širokou škálou efektivního využití v medicíně.

Xenon v léčbě drogové závislosti

Xenon v léčbě drogové závislosti, zneužívání návykových látek, alkoholismus, ukazuje nesporný klinický účinek. Je zvláště důležité, že xenon ze stávajících léků, nejúčinnější lék, se kterým odstraní psychóza a abstinence v alkoholiky a. Studie xenonu jako antidepresivum, adaptogen, nootropa anxiolytikum a při léčbě řady hraniční poruchy, vykazovaly poměrně vysoké pozitivní efekt.
Dříve používané léky (neuroleptika, antidepresiva, atd) nejsou bez výrazných nedostatků, je zachránit pacientům pocit fyzické a psychické nepohody dojde, hypotenze, psychická závislost, zvýšená zátěž na játra, jehož funkce je narušena u mnoha pacientů.
Způsob terapie xenon
obsah této metody spočívá v podání inhalační xenon-kyslík směsi v poměru (50%: 50%) - (70% -30%) během 2-3 minut, 1-2 krát denně, v období až 7 dní.
Inhalace směsi kyslík-xenon se provádí za použití standardního anestetického dýchacího přístroje. Doba trvání jednoho postupu až 3-4 minuty. Terapie může být prováděna jak v monovariantní - xenonové terapii, tak v kombinaci s fyzioterapeutickými metodami, farmakologickými látkami a použitím psychoterapie.

Terapeutické vlastnosti Xenonu

Není biotransformace, nezpůsobuje alergické reakce, žádné kontraindikace, neškodné, poskytuje rychlý nástup účinku (během několika minut po zákroku), s jakoukoli možnou kombinaci pharma, může být použit v jakémkoli věku, nevyvolává závislost (fyzickou závislost). Možnost dlouhodobého užívání - krátkodobé inhalace po dobu několika měsíců.
Xenon mohou účinně léčit akutní abstinenční syndrom a drogovou závislost na postabstinentnom stavu, a to zejména u pacientů s poruchou funkce jater a slučitelné s některými léčiv používaných při léčbě drogové závislosti. terapie Xenon výrazně snižuje projev autonomních poruch, téměř zcela odstraněny syndrom bolesti, minimalizuje farmakologický zatížení.
Průběh léčby drogové závislosti
zahrnuje:
• odstranění abstinenčních příznaků 5 - 7 dnů;

• Kompletní průběh léčby rehabilitační (opakovaném použití xenonu s využitím moderních metod psychoterapie, fyzikální terapie a farmakoterapie) - 2 měsíce.
Indikace a kontraindikace k použití metody
Indikace pro použití metody lékařské anestezie s xenonem jsou:

1. dostupnost motivace k léčbě;

2. přítomnost symptomů abstinenčního syndromu u pacienta;

3. přítomnost kontraindikací pro jiné metody farmakoterapie.
Kontraindikace tohoto způsobu léčby nejsou v současné době identifikovány.

Statistiky

Použití terapie xenonem umožňuje zkrátit dobu trvání abstinenčního syndromu o faktor 1,5 - 2 ve srovnání s běžně používanými metodami.
Procento uživatelů bez drog po dokončení úplného průběhu xenonové terapie (včetně rehabilitace) a pod dohledem jednoho roku bylo alespoň 50% (na základě přibližně 60 pacientů). Pacient se stává prakticky zdravým člověkem.
Závěr
Použití xenonu při léčbě závislosti na opiátech může úspěšně překonat negativní a bolestivé abstinenční příznaky, tedy:

1. snižuje projevy autonomních poruch;
2. zmírňuje syndrom bolesti;
3. normalizuje spánku u pacientů, a to i v provedení, v monoterapii nebo minimálním farmakologické zatížení;
4. 1,5-2 krát snižuje odstranění abstinenční syndrom významně snižuje farmakologický zatížení.

Použití navrhovaného způsobu umožňuje, aby účinně léčit nejen pro výběr, ale postabstinentnom stav, závislost na opiátech, zvláště u pacientů se sníženou funkcí jater a slučitelné s některými léčiv používaných při léčbě drogové závislosti.